World of Warplanes
World of Warplanes

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Taktyka do mapy
PostWysłany: 06 Lut 2011, 16:42 
Szeregowy

Staram się czasem objąć jakąś taktyką na bitwę ale ciężko. Obecnie jeżdżę głównie PzIV i widzę że ludzie obiorą jakiś kierunek i do przodu. Nie zwracają uwagi że przeciwnik ma silne TD, zostawiają bazę i artylerię bez jakiejkolwiek ochrony. 3/4 czołgów jedzie w innym kierunku zostawiając odkrytą flankę ( a potem paniczny powrót do bazy ). O kretyńskich zachowaniach poszczególnych użytkowników to nie chce mi się nawet pisać. Irytuje mnie to coraz bardziej ( nawet bardziej niż brak balansu w bitwach ).

-> World of Warplanes - daj szanse samolotom!

PostWysłany: 07 Lut 2011, 19:11 
Kapitan
Awatar użytkownika

Spokojnie, im wyżej tym bardziej ogarnięci gracze. A własne "plany na bitwę" na konkretną mapę przyjdą z czasem. ;)

W związku z błędnymi decyzjami moderatorów i "standardami" panującymi tutaj przeniosłem się na Oficjalne Forum Gry.

PostWysłany: 09 Lut 2011, 12:04 
Szeregowy

Atreyu napisał(a):
Spokojnie, im wyżej tym bardziej ogarnięci gracze. A własne "plany na bitwę" na konkretną mapę przyjdą z czasem. ;)

Polemizowałbym... no chyba że za ogarnięcie uznamy masowe kampienie w lasach i za skałami (o dantejskich scenach z Malinowki, gdzie o miejsce za skałą przy bazie często bije się przepychając po 3 czołgi, nawet nie chce mi się rozpisywać)
Oczywiście nie dotyczy to wszystkich posiadaczy ciężkich sprzętów, na moje "oko" coś about dwóch trzecich. ;) Odpuściłbym też TD-kom, bo taka ich rola.
A co do taktyki, nie ma jednej dobrej i stałej na poszczególne mapy. Zmiennych jest zbyt wiele. To co jednym razem wypali, innym razem okaże się totalną klapą.

Ps. Może z tym kampieniem przesadzam, ale strrrasznie mnie denerwują Is-y7 czekające w rogu mapy aż coś łaskawie wejdzie im w wizjer.

PostWysłany: 09 Lut 2011, 12:11 
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Mosina
To ludzie co dorobili się siódemek na expie x5 i darmowym złocie ;)

Image

PostWysłany: 09 Lut 2011, 13:29 
Sierżant

Miejscowość: Wrocław
Misioleon* napisał(a):
Polemizowałbym... no chyba że za ogarnięcie uznamy masowe kampienie w lasach i za skałami (o dantejskich scenach z Malinowki, gdzie o miejsce za skałą przy bazie często bije się przepychając po 3 czołgi, nawet nie chce mi się rozpisywać)

Malinowka jest średnim przykładem tutaj. Zwłaszcza rzeczona skałka (ta bardziej na środku), która jest naprawdę doskonałą pozycją, skąd można skutecznie ostrzeliwać bazę przeciwnika, bagniste wybrzeże jeziorka i okolice kościółka. Także jedna maszyna z porządnym i celnym działem jest tam bardzo pożądana. 3 to może już nie :)

No i na Malinowce, o ile team nie robi rusha środkiem (skądinąd zaskakująco skutecznego jeśli nikt się nie wyłamie) to trudno oczekiwać żeby wszyscy jechali na flankę i zostawiali bazę bez obrony. Także na tej mapie "kampienie" jest wg mnie uzasadnione.

Ale zgadzam się z ogólną tezą - mamy wysyp kamperów siedzących w krzakach na tyłach bez sensownego pola ostrzału i bez widoków na zobaczenie przeciwnika. Jak robi to topowy czołg teamu, to jest to prosta droga do widowiskowej klęski.

PostWysłany: 19 Cze 2012, 12:49 
Plutonowy

Mapy

Witam,widzę że nie ma jeszcze takiego tematu na forum. Mając już ponad 4k walk na randomach człowiek jest już trochę ostrzelany. Jak każdy gracz w grze mam swoje ulubione mapy i taktyki z nimi związane. Zakładając ten temat chodzi mi o poprawienie taktyki teamów w rozgrywce. Widzę dużo narzekań na rozgrywkę i na wyniki walk typu 1:15 czy tym podobne. Z czego to się bierze , głównie z tego że czołgi są wkorzystywane nie zgodnie z ich przeznaczeniem. Medy pchają się w wąskie jednokierunkowe uliczki, ciężkie jakieś solo rajdy na otwartej przestrzeni,scouty nie scoutują itp. Kolejna rzecz ważna to wiem że każdy gracz ma swoje ulubione miejscówki na mapach, tylko te miejscówki nie do każdego typu czołgu są stworzone i gracze się zapominają i wtedy medy kampią zamiast osłaniać ciężkie. Najbardziej mnie wnerwia czasami sam start gry . Gram ostatnio najczęściej E-75 gdzie jestem często top tank i co się dzieje na starcie? Ano to że ciężkie nie wyznaczają kierunku natarcia ,bo medy pojechały do przodu w różnych kierunkach i zostały wybite i stąd wynik początkowy typu 0:5 czy tym podobny. Często się zdarza że po starcie wyznaczam kierunek natarcia na konkretną flankę jako top tank a nikt ze mną nie jedzie istne kuriozum. Kampiące w bazie ciężkie niszczyciele, czy brak osłony ciężkich czołgów przez medy to jest normalka. Dlatego sądzę że przydał by się taki temat żeby każdy zrozumiał swoją rolę w grze, a nie jazda na pałę i bycie trupem w 30 sekund po starcie. Na koniec słowo do klanowców . Nie jesteście OP w grze na randomach a wręcz często przeszkadzacie w grze i przez was przegrywane są walki. Najczęściej jeździcie w plutonach i myślicie że jesteście lepsi i sami wygracie {często też macie gold ammo}bitwę , ale jesteście w błędzie bo trzy tanki walki nie wygrają.

PostWysłany: 19 Cze 2012, 13:46 
Podporucznik

prosiłbym któregoś z moderatorów na zrobienie dodatkowej zakładki takiej jak zakładka czołgi i tam umieścić tematy odnośnie każdej z map. bardzo by to pomogło bo każdy mógłby sobie wejść do odpowiedniego tematu np urwisko i tam powymieniać poglądy odnośnie taktyki na tejże mapie.

PostWysłany: 19 Cze 2012, 14:35 
Kapitan
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
Mam 2 pytania:
1. Czy to nie powinno byc w dziale poradniki?
2. Czy nie ma juz poradnika dotyczącego map? po co cos powielac jak jest tu:
http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/100318-mapy-uniwersalne-taktyki-dla-kazdego-rodzaju-czolgu-akt-1306/

GERMANY: MAUS, E-100, E-75, Waffenträger auf E-100 , Hetzer
CHINA: Type 59
FRANCE: Bat.-Châtillon 25 t, Fakpak ;)

PostWysłany: 19 Cze 2012, 14:55 
Podporucznik

chodzi głównie o to by nie wrzucać wszystkiego do jednego wora bo tak powstaje chaos. poza tym nie chodzi o poradnik ale o dyskusję. w tym poradniku masz opisane ścisłe regułki i jeżeli tam jest napisane gdzie jechać to nie znaczy że ja jadąc gdzie indziej nie stworzę dla drużyny lepszej sytuacji. tamten poradnik był tworzony zapewne przez jedną osobę a uwagi jednej osoby są bardzo nie obiektywne bo każdy gra inaczej, z tego względu bardzo dobrze byłoby otworzyć takie tematy i poczytać o taktykach innych osób, daje to możliwość wybierania poszczególnych ''ruchów'' z różnych taktyk, modyfikowanie ich i tworzenie bardziej skutecznych.

PostWysłany: 19 Cze 2012, 15:00 
Kapitan
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
no i będzie: co czlowiek to taktyka. :
"a ja kiedys pojechałem tam sam i rozwaliłem 3/4 druzyny przeciwnika.
"a ja w 7 minucie wrociłem do bazy, bo jakbym nie wrocił to bysmy przegrali."

Mysle ze to dobrze zebrane jest i pewnie kilka osób uczestniczyło w tworzeniu tego poradnika.

ale zawsze mozna rozwinąc to co tu jest wypracowane. wszak mapa sie nie zmienia.

GERMANY: MAUS, E-100, E-75, Waffenträger auf E-100 , Hetzer
CHINA: Type 59
FRANCE: Bat.-Châtillon 25 t, Fakpak ;)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości